Kaukės/ Kosmetikos receptai/ Plaukų priežiūra/ Video receptai

Ubtanas – egzotiška priemonė grožiui puoselėti

Ubtanas

Ubtanas

Jei dar nežinote, kas tai yra stebuklingasis ubtanas ir kokių nuostabių rezultatų galite sulaukti jį naudodamos, verta paskaityti šį straipsnį ir susipažinti su ajurvedoje taip mėgstama veido ir kūno odos puoselėjimo priemone.

Kas tas ubtanas?

Ubtanas – tai tradicinė ajurvedinė priemonė, skirta valyti veido ir kūno odai, net trinkti plaukus. Paprastai šią priemonę sudaro avinžirnių miltai (pagrindas) bei įvairios į miltelius sutrintos vaistažolės. Vaistažolės parenkamos, atsižvelgiant į odos tipą bei problemas, kurias reikia išspręsti. Į sudėtį taip pat gali įeiti sutrinti riešutai, aliejai, džiovintų vaisių milteliai bei kiti naudingi komponentai.

Prausimasis tinkamos sudėties ubtanu puikiai valo veido odą, mažina inkštirų kiekį, suteikia švelnumo, suvienodina odos spalvą ir suteikia švytėjimo. Dėl savo komponentų bei unikalios tekstūros, ubtanas švelniai valo ir šveičia odą bei tuo pačiu ją maitina, todėl ši priemonė vienu metu atstoja veido prausiklį, šveitiklį ir kaukę. Valyti veidą ubtanu galima kasdien – tiesiog naudokite jį vietoje savo veido prausiklio. Jei vis tik norite naudoti savo senąją priemonę, veido valymą ubtranu rekomenduojama atlikti  2-3 kartus per savaitę. Kaip namų sąlygomis paruošti ubtaną?

Nors ubtrano miltelius galima įsigyti specializuotose indiškų prekių parduotuvėse, tačiau rekomenduojame jums pasigaminti šviežų ir svarbiausia – jūsų odos tipą atitinkantį produktą, kuris išspręs asmeniškai jus kamuojančias odos problemas.

Tai, ką reikia žinoti, prieš gaminant ubtaną

Ubtano pagrindas yra miltai. Tai gali būti avinžirnių, kukurūzų, žirnių, grikių, avižų, lęšių miltai. Svarbiausia žinoti, kad ubtanui netinka kvietiniai miltai – dėl juose esančio glitimo. Ubtano sudėtyje turi būti 40 % miltų.

Apie 30 % sudėties sudaro vaistažolės. Sausai veido odai tinka liepžiedžiai, melisos, rugiagėlės,  o riebiai – medetkos, ožragė, lakišius, na o brandžios odos savininkėms derėtų rinktis rožę, jazminą, indinį nimbamedį.

Likę 30 % – tai aktyvūs komponentai, tokie kaip moliai, prieskoniai (ajurvedoje dažnai naudojama ciberžolė), rūgštys (pavyzdžiui, salicilio rūgštis probleminei odai), аliejai: baziniai bei eteriniai ir t.t. Tie, kurie pažengę kosmetikos gamyboje, gali įdėti ir kitų aktyvių komponentų.

Tam, kad ubtano pasta putotų, siūlome į jo sudėtį įtraukti saponinų – natūralių augalinių medžiagų, kurios putoja. Šiam tikslui galite panaudoti saldymedį, taip pat ajerą, asiūklį, ženšenio šaknį.

Ubtano receptas riebiai ir mišriai odai:

4 v.š. avinžirnių miltų

3 v.š. žolelių mišinio: medetka, vaistinė ožragė, lakišius, asiūklis (kaip saponino šaltinis)

2 v.š. žaliojo molio

1 v.š. gasulo molio

Ubtanas sausai ir brandžiai odai:

2 v.š. avižinių miltų

2 v.š. linų sėmėnų

3 v.š. žolelių mišinio: rugiagėlių, šalavijų, rožių žiedlapių,saldymedžio šaknies (kaip saponino šaltinis)

2 v.š. rožinio arba raudono molio

1 v.š. nerafinuoto migdolų aliejaus

Ubtanas normaliai odai:

4 v.š. avinžirnių miltų

3 v.š. žolelių mišinio: liepžiedžių, čiobrelių, melisos, lakišiaus, putoklio (kaip saponino šaltinis)

2 v.š. baltojo arba žydrojo molio

1 v.š. sezamo sėklų

Svarbus momentas ubtano gamyboje – visus komponentus reikia labai smulkiai sumalti, o gautus miltelius dar prasijoti, kad neliktų nė menkiausio gumulėlio, kuris galėtų subraižyti jūsų veido odą. Jei gaminsite ubtaną kūno valymui, galite sumalti stambiau. Geriausiai ubtano komponentų smulkinimui tinka kavamalė.


Kaip naudoti ubtaną?

0,5-1 a.š. ubtano sumaišyti su bet kokiu tinkamu skysčiu: vandeniu, pienu, kefyru, pasukomis, gėlių vandeniu, micelių vandeniu, vaistažolių arbata, net hidrofiliniu aliejumi. Visa tai sumaišyti galima tiesiog delne. Turėtumėte gauti grietinės konsistencijos pastą. Šia pasta švelniai masažuokite veido ar kūno odą. Palaikykite mišinį kelias minutes – poveikis bus kaip kaukės. Nuplaukite vandeniu. Vėliau naudokite toniką, veido kremą ar aliejų.

Ubtanas, jei neturi savyje aliejų ar riešutų, galioja iki metų, tačiau tas, kuriame yra minėtų komponentų – iki 2 mėnesių.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.