Kosmetikos receptai/ Straipsniai/ Video receptai/ Ypatingi receptai

NE sintetiniams kvapams – pasigaminkite savo aromatą

Natūralūs namų kvapai

Natūralūs namų kvapai

Sintetiniai namų kvapikliai: smilkalai, žvakės, purškikliai, ypač tualeto, taip pat kvepiantys namų valikliai ir t.t. – ypatingai mūsų organizmui kenkiančios priemonės.

Galime pagalvoti, kas tas vienas kitas smilkalas ar retas kvapiosios žvakės uždegimas ant vakarienės stalo, tačiau pavojų yra kur kas daugiau: į spintas sukabinti ar prie ventiliatorių pritvirtinti kvapnūs lapeliai, į elektros tinklus įjungti oro gaivikliai, prie klozeto tvirtinami cheminiai muilai, kvapiosios namų lazdelės bei automobilių kvapai – kasdien mus supa begalė dirbtinių kvapų.

Vis dažniau mokslininkai kalba apie tai, kad tokiuose „kvapniuose“ namuose esantis oras gali būti kenksmingesnis, nei oras prie judriausios miesto sankryžos.

Labiausiai kenkia sintetinių smilkalų bei žvakių deginimas, kadangi tuo metu į aplinką išsiskiria ypač smulkios kietosios dalelės, galinčios prasiskverbti į kvėpavimo takų bei kraujotakos sistemą. Šios smulkios dalelės taip pat išsiskiria kepant maistą bei namus valant cheminėmis priemonėmis.

Tačiau ir kituose sintetiniuose kvapuose apstu sveikatai kenksmingų medžiagų: formaldehido, ftalatų, acetaldehido, naftaleno, lakiųjų junginių: benzeno, tolueno, taip pat policiklinių aromatinių angliavandenių, muskuso junginių, dažų dalelių ir dar galybės įvairiausių chemikalų.

Tyrimais įrodyta, kad sintetiniai namų kvapai daro didelę įtaką žmonių sveikatai. Apnuodytas namų oras gali sukelti centrinės nervų sistemos sutrikimus: galvos skausmus, dirglumą, nuovargį, taip pat alergines reakcijas ar lėtinius apsinuodijimus, tačiau ilgainiui kvėpindami orą sintetinėmis medžiagomis galime sulaukti daug rimtesnių sveikatos problemų, tokių kaip kontaktinis dermatitas, astma ir net vėžys.

Ypač kenksmingi šie kvapai nėščiosiosms ir kūdikiams, mažiems vaikams, nes gali sukelti apsigimimą ir raidos sutrikimus.

Todėl siūlome išmesti visus kenksmingus namų kvapiklius pasigaminti natūralų aromatą: gaivų mėtinį, energizuojantį citrininį arba saldų vanilinį.

Aromato pagrindui reikės:

2 v.š. degtinės

2 v.š. distiliuoto vandens

Kvapų varijacijoms:

Mėtų: 3 lašai sandalmedžio eterinio aliejaus, 2 lašai pipirmėtės eterinio aliejaus ir lašas rozmarino eterinio aliejaus

Citrinų: 2 lašai cinamono eterinio aliejaus, 2 lašai gvazdikėlių eterinio aliejaus ir 2 lašai raudonųjų apelsinų aliejaus.

Vanilės: 4 lašai vanilės eterinio aliejaus arba 1 v.š. vanilės ekstrakto, 2 lašai cinamono eterinio aliejaus ir 2 lašai gvazdikėlių eterinio aliejaus.
Išsirinkite mėgstamą aromatą, visus ingredientus sumaišykite butelyje su purkštuku ir mėgaukitės sveiku ir natūraliu kvapu. Prieš purškdami, suplakite buteliuko turinį.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.