Kosmetikos receptai/ Straipsniai/ Veido priežiūra

Hialurono rūgštis: viskas, ką reikia žinoti

shutterstock.com

shutterstock.com

Žodis „hialurono rūgštis“ skamba beveik kiekvienoje veido kremo reklamoje. Atrodo, žinome, jog tai – naudinga medžiaga, tačiau tik retas susimąstome, kaip ji veikia. Kviečiame susipažinti, kas ta hialurono rūgštis ir kaip ją naudoti.

Hialurono rūgštis: išmanioji vandenį sulaikanti medžiaga

Hialurono rūgštis – natūralus glikozaminoglikanas, t.y. svarbi jungiamojo, dengiamojo ir nervinio audinio sudėtinė dalis. Įdomu tai, jog kiekvieno iš mūsų kūne yra apie 15 gramų natūraliai gaminamo hialurono, kurio trečdalis kasdien suskaidomas ir susintetinimas. Didžiausia rūgšties koncentracija randama odoje, sąnariuose ir akiduobėse

Medžiaga ne veltui vadinama jaunystės šaltiniu. Kai senstame, sparčiai krenta odos drėgmės lygis, todėl ji praranda elastingumą, formuojasi raukšlės, keičiasi jos tonas. Dėl unikalios savybės savyje sulaikyti vandenį (1 gramas hialurono „išlaiko“ apie 1000 ml skysčių), medžiaga padeda atstatyti audinius, atkurti kolageno ir elastino sankaupas bei sukurti apsauginį barjerą nuo kenksmingų mikroorganizmų.

Mokslininkų teigimu, jokia kita biologinė medžiaga sugebėjimu išlaikyti vandenį neprilygsta hialurono rūgščiai. Ji dažnai vadinama „išmaniąja“, kadangi, priklausomai nuo metų laiko ir klimato, pati reguliuoja, kiek drėgmės reikia išlaikyti ir sugerti.

Kaip veikia kosmetikos priemonės, sudėtyje turinčios hialurono rūgšties?

Kosmetikos priemonės su hialurono rūgštimi efektyviai drėkina odos paviršiaus ląsteles, sulaiko vandenį bei apsaugo odą nuo purvo ir kitų teršalų. Tiesa, tikėtis, jog atjaunėsite akimirksniu, neverta: tyrimai rodo, kad odos išvaizda pagerėja tik po 4-6 savaičių reguliaraus priemonių naudojimo.

Vis tobulėjanti dermatologija leidžia hialurono rūgštį vartoti ne tik kremų ir serumų pavidalu: nuo šiol galimas keletą mėnesių trunkantis injekcijų kursas, atkuriantis odos bei lūpų tvirtumą. Beje, šios procedūros naudojamos ir „sutepti“ senėjančius sąnarius.

Hialurono, palyginti su kitomis rūgštimis, molekulės gana didelės. Todėl pagaminti kosmetikos produktą, kuris iš tiesų įsigertų į odą ir joje išsilaikytų, niekada nebuvo labai lengva: nors hialurono rūgštis buvo atrasta dar 1934-aisiais, tai padaryti pavyko tik praėjusiame dešimtmetyje.

shutterstock.com

shutterstock.com

Kam dar galima naudoti hialurono rūgštį?

  • Hialurono rūgštis – ne tik estetinėms reikmėms. Šios medžiagos turinčios priemonės naudingos gydant pūslelinę, ant lūpų ir burnoje atsiveriančias opas, žaizdas, įkandimus ir nudegimus. To priežastis – hialurono sugebėjimas pažeistas ląsteles aprūpinti drėgme;
  • Hialurono rūgštis aptinkama visuose kauluose, sausgyslėse, sąnariuose ir kremzlėse, ypač – hialinininėje kremzlėje. Ji dengia kaulų galus, veikia kaip amortizatorius bei neleidžia susidėvėti ir trūkinėti. Būtent todėl rūgštis naudojama malšinti skausmus, susijusius su degeneracinėmis sąnarių ligomis, medžiaga populiarėja kaip vaistas nuo osteoartrito sukeliamo skausmo;
  • Akiduobėse esantys skysčiai sudaryti beveik vien iš hialurono rūgšties, todėl šios medžiagos turintys lašai gali išgydyti smarkų akių išsausėjimą: jie pakelia drėgmės lygį, skatina ašarų gamybą bei atkuria skysčių balansą.
  • Hialurono rūgštį tiriantys mokslininkai nesiliauja dalintis daug žadančiais rezultatais: manoma, kad ši medžiaga gali apsaugoti nuo laisvųjų radikalų žalos, ji naudinga artrito, kai kurių vėžių rūšių, plaučių pažeidimų, akių ligų gydyme.

Hialurono rūgštis veiksminga ne visiems?

Drėkinančias priemones su hialurono rūgštimi atsargiai turėtų naudoti gyvenantys ten, kur klimatas itin sausas. Kadangi ingredientas negauna drėgmės iš aplinkos, gali pradėti ją „traukti“ iš gilesnių odos sluoksnių. Beje, panašioje situacijoje atsiduria žiemą daug laiko praleidžiantys šildomose patalpose, todėl specialistai rekomenduoja įsigyti oro drėkintuvą.

Reikia nepamiršti, jog net pačios veiksmingiausios kosmetikos priemonės veikia tik dalį viršutinio odos sluoksnio. Todėl norėdami išlaikyti odą gražią ir sveiką, nepamirškite pasirūpinti sveika mityba, poilsiu, kovokite su stresu bei gydykite hormoninius sutrikimus.

Hialurono rūgštį tiriantys mokslininkai nesiliauja dalintis daug žadančiais rezultatais: manoma, kad ši medžiaga gali apsaugoti nuo laisvųjų radikalų žalos, ji naudinga artrito, kai kurių vėžių rūšių, plaučių pažeidimų, akių ligų gydyme.

Susijęs straipsnis: Kaip skaityti kosmetikos etiketes?

Šaltinis: Gamtos Grožio Formulė

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.