Straipsniai

Gasulo molis – marokietiškasis auksas

Gasulo molis visų tipų odos, plaukų ir kūno priežiūrai

Gasulo molis visų tipų odos, plaukų ir kūno priežiūrai

Pažvelgus į tūtelėmis ir pakuotėmis nukrautą vonios lentynėlę, kartais sunku prisiminti, kuri kosmetikos priemonė, kam skirta naudoti. Būtų puiku, jei atsirastų vienas produktas, tinkantis visų tipų odos, plaukų ir kūno priežiūrai. Manoma, kad iš Afrikos mus pasiekiantis gasulo molis gali pakeisti daugybę skirtingų priemonių.

Gosulo molis – kas tai?

Gasulo, dar dažnai vadinamas rasulo, molis atkeliauja iš Maroke stūksančių Atlaso kalnų. Susiformavęs dėl natūralių geoterminių ir vulkaninių procesų, jis lig šiol kasamas iš šimtų metų senumo telkinių. Iš žemės gelmių dideliais kiekiais ištrauktas molis nuplaunamas, išdžiovinamas saulėje ir susmulkinamas į rausvai raudonus miltelius.

Keli žiupsniai molio – nauda visam kūnui

  • Molio krūvis labai neigiamas, tuo tarpu dauguma odoje besislepiantys toksinai yra įkrauti teigiamai. Todėl gasulas tarsi magnetas sutraukia visus nešvarumus: odos riebalų kamščius, inkštirus ir aplink plauko folikulus besikaupiančius riebalus. Tačiau oda ne tik neišsausėja, bet ir tampa elastingesnė;
  • Sumaišytas su tokiais ingredientais kaip avižos, migdolų ar kitokie aliejai, gasulo molis gali būti naudojamas kaip veido šveitiklis: jis minkština odą, veiksmingai pašalina negyvas ląsteles. Todėl nenuostabu, kad molis naudojamas ir viso kūno SPA procedūroms;
  • Tinka net sausiausiai ir jautriausiai odai, kadangi švelniai, tačiau giliai valo bei padeda atstatyti hidrolipidinį barjerą. Tuo pačiu gasulas puikiai veikia ir riebią, aknės kamuojamą odą;
  • Jau nuo senų laiko marokietės molį naudojo vietoj šampūno, todėl nenuostabu, kad jis padeda išspręsti bene visas plaukų problemas: didina plaukų apimtį, juos minkština, neleidžia riebaluotis ir pašalina pleiskanas. Sumaišytas su argano aliejumi, molis padeda atkurti garbanų spindesį;
  • Molyje gausu nagų būklę gerinančių mineralų, pavyzdžiui, silicio dioksido, magnio bei kalio;
  • Kol kas nėra žinoma jokių pašalinių gasulo molio efektų, tačiau jį galima vartoti tik išoriniu būdu. Jei sergate odos ligomis, prieš tai pasikonsultuokite su gydytoju. Tiesa, jei jūsų plaukai dažyti, molyje esantys mineralai gali reaguoti ir šiek tiek patamsinti spalvą.

SVARBU! Jokiu būdu nemaišykite gasulo su taip pat marokietišku, tačiau gerokai pigesniu raudonuoju moliu. Jis pasižymi stipriu sausinančiu efektu, todėl netinka sausai ir jautriai odai. Verčiau molį maišykite su hidrolatais – apelsinų žiedų, rožių, levandų ar ramunėlių vandeniu.

Gasulo molis: visų tipų odos, plaukų ir kūno priežiūrai

shutterstock.com

Noriu! Kaip naudoti gasulo molį?

Paprastai gasulo molis naudojamas kaip pasta. Ją pasigaminti ypač paprasta: lygiomis dalimis sumaišykite gasulą, hidrolatą bei geriamąjį vandenį. Neskubėkite tepti gautos masės, ją inde palaikykite apie 5 minutes – leiskite moliui sugerti vandenį. Jei reikia, prieš tepdami pastą, įpilkite dar šiek tiek vandens – konsistencija turi priminti skystą jogurtą. Vienam veido valymui užtenka trečdalio arbatinio šaukštelio molio.

Jei esate iš tų, kurie nuolat skuba, vienu metu galite pasigaminti ir didesnį pastos kiekį. Tiesa, jį šilčiausioje šaldytuvo vietoje galite laikyti ne ilgiau nei 7 dienas, o kambario temperatūroje – ne ilgiau nei dvi.

Gasulo molis plaukams: norėdami sveikų ir žvilgančių plaukų, juos ištepkite gasulo molio pasta. Jei plaukai sausi, mišinį palaikykite 5-10 minučių, normalūs – 5-15 minučių, riebūs – 10-20 minučių. Tuomet gerai išskalaukite.

Gasulo molis veido odai: gasulas – puikus natūralus šveitiklis. 1 arbatinį šaukštelį molio sumaišykite su 1 arbatiniu šaukšteliu maltų avižų bei šiek tiek obuolių sidro acto. Naudokite kartą per savaitę. Jei mišinį gerai įmasažuosite ir palaikysite 6-7 minutes, jis veiks ir kaip veido kaukė.

Gasulo molis visam kūnui: sumaišykite gasulo molį su vandeniu, gauta pasta prieš eidami į dušą ištepkite kūną. Šiek tiek palaikykite ir nuplaukite šiltu vandeniu.

Labai dažnai grožio paslaptis slypi paprastume, o ne brangiose kosmetikos pakuotėse. Žinoma, naivu tikėtis, kad gasulo molis akimirksniu išspręs visas problemas, tačiau reguliariai naudojama priemonė gali reikšmingai pagerinti odos, plaukų ir nagų būklę.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.